Můj blog Makléři jsou hyeny

makléřskej deníčekRobert Frolík, 14.5.2021
 

Realitní makléři se někdy chovají hůř, jak hyeny!
Myslel jsem si, že za svou letitou praxi jsem už zažil všechno, ale tohle??!! 

Nedavno za mnou přišel pán, že potřebuje pro účely dědického řízení ocenit dům, který dědí po své matce. A mezi řečí se zmínil i o tom, že cca 3 dny po úmrtí matky už měl ve schránce dopis od realitního makléře, který mu nabízel, že mu zprostředkuje prodej toho domu. TO JAKO VÁŽNĚ??! To už realitní makléři klesli tak hluboko, že se spolčili i s pohřební službou??

Jako makléř už pracuji přes dvacet let a za tu dobu už jsem zažil, viděl, slyšel a četl tolik historek a příběhů, že už jsem nabyl přesvědčení, že mě, co se týče různých praktik realitních makléřů, nemůže už vůbec nic překvapit! MŮŽE! A stále překvapuje!

Ano, chápu, konkurence realitních makléřů je obrovská, mnoho makléřů má problém sehnat slušnou zakázku, cca 50% realitních obchodů jde stále mimo makléře ... ale tohle??!! "Velebnosti, jdu blejt!"

Profese realitního makléře má jednu z nejhorších pověstí. A já se vůbec nedivím! Ano, vybral sis jí, tak si nestěžuj! Ale jsou věci, které prostě přehlížet nejde a už vůbec o nich nejde mlčet. Alespoň já to prostě neumím.

Tak budu občas psát i o tom hnusu, co se někdy děje. A jindy zase o tom hezkém. Protože ne všichni makléři jsou špatní. Někteří jsou dokonce skvělí! Jako lidi i jako makléři. A znám jich docela dost. Dělají svou práci rádi a jsou v tom vážně dobří. A je to na jejich práci znát. Protože když svou práci děláte rádi a nekoukáte jen na peníze, je to úplně o něčem jiném. Jenže kdo si to nevyzkoušel, těžko uvěří. A samozřejmě to neplatí jen na realitní makléře, ale na jakýkoliv jiný obor.

A co Vy? Děláte svou práci rádi?

Já ano! :-) 


---------------------

Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc, makléřský deníček budu psát asi častěji. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, Instagramu nebo Linkedin.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!