Můj příběh Robert Frolík

Narodil jsem se v květnu roku 1977. Po studiích (obor Pozemní stavitelství + Architektura) jsem několik let pracoval jako projektant. Svůj podíl práce mám mimo jiné např. i na rekonstrukci Ústředí České národní banky v Praze 1. Od roku 2000 se plně věnuji činnosti realitního makléře. Zprvu jako partner ve sdružení fyzických osob, od roku 2004 jako společník a jednatel s.r.o. a od roku 2012 jako nezávislý realitní makléř a majitel s.r.o..

Své podnikání jsem již od začátku zakládal na maximální profesionalitě, důvěře a osobním přístupu. Už v začátcích mě tento způsob práce odlišoval od běžných realitních kanceláří. Během let jsem načerpal a do své práce promítl nejen znalosti realitního trhu, ale i znalosti stavební, architektonické, právní, psychologické, reklamní a jiné. To vše mi pomáhá poskytovat mým klientům nadstandardní servis. Umím poradit při nákupu, prodeji a pronájmu nemovitosti stejně tak, jako při její rekonstrukci, zařizování či výběru vhodného nájemce nebo kupujícího. Svým klientům naslouchám a jednám s nimi jako se svými přáteli. Nikdy nestavím rychlý a vysoký zisk z provize nad zájmy klientů dobře prodat, pronajmout nebo koupit. Odměnou mi je pak jejich důvěra a mnohdy i dlouholeté vztahy či dokonce přátelství. A těchto hodnot si ve svém podnikání cením nejvíce!

Během prvních deseti let podnikání v realitách jsem si vyzkoušel práci řadového makléře, manažera týmu i majitele firmy a dospěl jsem k názoru, že nejlepší cesta je samostatnost. V dnešním globálním světě, plném neosobních, unifikovaných a megalomanských firem, stále více pociťuji touhu klientů vrátit se k osobnímu a individuálnímu přístupu, který většina z nás vždy ocení. Rozhodl jsem se tedy znovu pracovat sám, jako privátní realitní makléř. Jako podnikatel, u kterého víte, že jednáte vždy jen s ním osobně, že dostanete vždy ten stejný servis jako před lety a že se Vám bude věnovat, protože každý jeden klient je pro něj důležitý!

Postupně jsem získal výborné jméno jak mezi klienty, tak i mezi ostatními makléři. Vždy jsem se snažil svou prací přispět ke zlepšení českého realitního trhu, který je bohužel dodnes bez jakýchkoliv pravidel. Stál jsem u zrodu několika subjektů jako např. Unie realitních kanceláří, které měly za cíl zavést fair obchod, zajistit lepší zákony a vzdělání pro činnost realitního makléře. Poskytl jsem několik rozhovorů do televizí a rádií, zmínky o mě se objevily i v některých prestižních magazínech.

Po celou dobu svého podnikání sídlím a zároveň žiji v Praze 6 – Bubenči. Bubeneč považuji za jednu z nejlepších částí Prahy a to jak z osobního, tak i profesního pohledu. Svůj pracovní čas dělím mezi profesi makléře a hasiče, volný čas pak věnuji své úžasné dceři. Při své práci používám (mimo jiné) dlouholeté znalosti místního realitního trhu, psychologii prodeje, cenové mapy, profesionální fotografie, videoprohlídky, 3D půdorysy, homestaging, 3D scanování, letecké záběry, cílené propagace, reklamní bannery na nemovitosti, prověření nájemců, spolupráci s jinými makléři, s finančními poradci, právníky, inspektory nemovitostí a mnohé další. Neustále se vzdělávám a sleduji novinky a trendy v realitním oboru, abych svým klientům dokázal zajistit exkluzivní služby a prodat nebo pronajmout jejich nemovitosti co nejvýhodněji.

Hledáte-li toho pravého makléře, ozvěte se mi, rád se s Vámi potkám, třeba jen nezávazně u kávy.


Ozvěte se mi