Můj příběh Robert Frolík

Narodil jsem se v květnu roku 1977. Po studiích (obor Pozemní stavitelství + Architektura) jsem několik let pracoval jako projektant. Svůj podíl práce mám mimo jiné např. i na rekonstrukci Ústředí České národní banky v Praze 1. Od roku 2000 se plně věnuji činnosti realitního makléře. Zprvu jako partner ve sdružení fyzických osob, od roku 2004 jako společník a jednatel s.r.o. a od roku 2012 jako nezávislý realitní makléř a majitel s.r.o..

Své podnikání jsem již od začátku zakládal na maximální profesionalitě, důvěře a osobním přístupu. Už v začátcích mě tento způsob práce odlišoval od běžných realitních kanceláří. Během let jsem načerpal a do své práce promítl nejen znalosti realitního trhu, ale i znalosti stavební, architektonické, právní, psychologické, reklamní a jiné. To vše mi pomáhá poskytovat mým klientům nadstandardní servis. Umím poradit při nákupu, prodeji a pronájmu nemovitosti stejně tak, jako při její rekonstrukci, zařizování či výběru vhodného nájemce nebo kupujícího. Svým klientům naslouchám a jednám s nimi jako se svými přáteli. Nikdy nestavím rychlý a vysoký zisk z provize nad zájmy klientů dobře prodat, pronajmout nebo koupit. Odměnou mi je pak jejich důvěra a mnohdy i dlouholeté vztahy či dokonce přátelství. A těchto hodnot si ve svém podnikání cením nejvíce!

Během prvních deseti let podnikání v realitách jsem si vyzkoušel práci řadového makléře, manažera týmu i majitele firmy a dospěl jsem k názoru, že nejlepší cesta je samostatnost. V dnešním globálním světě, plném neosobních, unifikovaných a megalomanských firem, stále více pociťuji touhu klientů vrátit se k osobnímu a individuálnímu přístupu, který většina z nás vždy ocení. Rozhodl jsem se tedy znovu pracovat sám, jako privátní realitní makléř. Jako podnikatel, u kterého víte, že jednáte vždy jen s ním osobně, že dostanete vždy ten stejný servis jako před lety a že se Vám bude věnovat, protože každý jeden klient je pro něj důležitý!

Postupně jsem získal výborné jméno jak mezi klienty, tak i mezi ostatními makléři. Vždy jsem se snažil svou prací přispět ke zlepšení českého realitního trhu, který je bohužel dodnes bez jakýchkoliv pravidel. Stál jsem u zrodu několika subjektů jako např. Unie realitních kanceláří, které měly za cíl zavést fair obchod, zajistit lepší zákony a vzdělání pro činnost realitního makléře. Poskytl jsem několik rozhovorů do televizí a rádií, zmínky o mě se objevily i v některých prestižních magazínech.

Po celou dobu svého podnikání sídlím a žiji v Praze 6 – Bubenči. Bubeneč považuji za jednu z nejlepších částí Prahy a to jak z osobního, tak i profesního pohledu. Dobře architektonicky rozvržené a lidsky příjemné prostředí, plné zeleně, malých obchůdků, služeb, zábavy a relaxace. Přátelské sousedské vztahy, čilý ruch během týdne a klidné víkendy, kdy se tu člověk cítí jako na venkově. Dobře udržované a neustále vylepšované ulice, výborná infrastruktura. To vše dělá z této části Prahy 6 skvělé místo pro život!

V současné době pracuji jako privátní realitní makléř pro stálý okruh majitelů, kterým spravuji jejich nemovitosti - pronajímám, prodávám, nakupuji, zajišťuji projekty a rekonstrukce, právní služby, investiční poradenství a další dle jejich aktuálních potřeb. Svůj pracovní čas dělím mezi profesi makléře a hasiče, volný čas pak věnuji ženě a dceři.

Hledáte-li toho pravého makléře, ozvěte se mi, rád se s Vámi potkám, třeba jen nezávazně u kávy.


Ozvěte se mi