Popis nemovitosti

Dům (historická vila) venkovského rázu je umístěný na konci slepé uličky, dolní části Lysolají, na hranici přírodní rezervace Šárka. Je obklopený rozsáhlým pozemkem o celkové výměře 4.222 m2, který ve spojení se skoro až "tajnou" přístupovou cestou poskytuje majitelům naprosté soukromí a zároveň pocit, že nebydlí v Praze, ale na venkově, při tom však jen cca 10 min. jízdy autem od Vítězného náměstí.

Pozemek je svažitý směrem k severu, i přes to je však dostatečně slunný. Celý je obklopený vzrostlou zelení. Dům má zastavěnou plochu cca 200 m2 a užitnou plochu cca 300 m2. V minulosti byl dům částečně rozšířen a dostavěn. Je dobře udržovaný, nepodsklepený, dvoupodlažní (přízemí a podkroví).

Vedle domu stojí přístavek sloužící jako ateliér a garáž. Ten sousedí s vedlejším domem, který jako jediný může být drobným rušivým elementem jinak pěkně sladěné oázy bydlení a relaxace.

V přízemí domu je vstupní část s jídelnou a kuchyní, obývací pokoj s krbem, ložnice, hostinský pokoj a dvě koupelny. V patře (podkroví) je velký otevřený členitý prostor, koupelna, a výstup na zahradní terasu, ve které je zapuštěný bazén. Vedle něj je místo pro venkovní posezení. Terasa volně přechází do ovocné zahrady nad domem. Zbytek domu je obklopen okrasnou zahradou s různými jehličnany.

Přístup k domu je, dá se říct, doslova utajenou brankou nebo autem po nenápadné cestě ukryté v husté zeleni.

Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě. Je vytápěn plynovým kotlem. Nemovitost je vhodná pro ty, kteří hledají soukromí a venkovský styl, ale při tom chtějí mít město na dosah ruky nebo pro ty, kteří ocení velký pozemek a místo, kde lze vybudovat luxusní veřejnosti utajené sídlo. Vzhledem umístění a velikosti pozemku by se dalo uvažovat i o malém developerském projektu - tento dům zbourat a postavit jiný, buď jako vilku nebo jako dům s několika byty. Stavební je spodní polovina pozemku, kde dům stojí, horní část pozemku je zahrada.

PENB zatím není zpracované.

Rozbalit více informací
Praha-Lysolaje, Lysolaje
Další nemovitost

Máte zájem o tuto nemovitost?

*
*
*
*
Frolík
Robert Frolík privátní realitní makléř +420 608 022 369