Popis nemovitosti

Pražská Ořechovka. Jedno z nejkrásnějších míst v Praze. Místo, kde se psala historie. Kde jsou vily slavných architektů a kde odjakživa žila pražská smetánka. Kde by chtěl bydlet snad každý, ale koupit tu nějaký dům je prakticky nemožné! Na Ořechovce se totiž domy v podstatě neprodávají!

Vy teď máte jedinečnou možnost, která se naskytne opravdu jen vyjímečně! V samém srdci Ořechovky, v ulici Klidná (která opravdu klidná je), na místě se skvělým výhledem a s fajnovými sousedy, si můžete koupit tento krajní řadový dům.

Stojí tu zřejmě už od roku 1920, takže nedávno oslavil své krásné kulatiny. Teď si hledá své nové majitele, kteří se do něj zamilují a vdechnou mu nový život. Není ani velký, ani malý a když se nad ním dobře zamyslíte, určitě přijdete na to, jak si ho přizpůsobit k obrazu svému. A nebo si tu postavíte úplně nový dům? No, i to by asi šlo, ale nebyla by to škoda? Tohle místo si totiž zaslouží milovníka historie.

Dům má dvě nadzemní podlaží a podkroví a je částečně podsklepený. Dispozice a orientační výměry jsou vidět na půdorysech. Zastavěná plocha a nádvoří je podle Katastru 115 m2. Zahrada (254 m2) je rohová a zabíhá i za dům. Před domem budete mít garáž (zast. plocha 21 m2). Dům je skoro v původním stavu, s několika drobnými změnami. Více foto najdete na mém webu.

V pokojích (i chodbě) jsou původní dřevěné parketové podlahy. V jednom spodním pokoji, v pokojíku služky v podkroví a pravděpodobně i v kuchyni jsou prkna. Schodiště je taktéž dřevěné.

Dům byl do konce roku 2021 trvale obydlený, od té doby je nevyužívaný, temperovaný a pravidelně větraný. Nyní je skoro celý vyklizený (kromě pár věcí v domě a v garáži) a je připravený k předání novému majiteli.

No, jak jsem řekl hned na začátku - kupujete si hlavně to skvělé místo! Dům si můžete různě upravit nebo mít podobný někde jinde, ale takové místo najdete jinde jen těžko!

Tohle krásné náměstíčko Vás okouzlí! Navíc tu přibývá mladších obyvatel (i s dětmi), kteří se dobře znají a tvoří tu fajnovou komunitu. Na náměstíčku před domem se sousedé občas potkávají a někdy se tu dokonce i griluje. O pár ulici dál, oproti známému kinu Ořechovka, se buduje nový sportovní areál. V téhle ústřední budově najdete i pekárnu, restauraci a obchod. Kousek od domu je i dětské hřiště "Strouhalák" s všelijakou sportovní výbavou.

Zažít a pocítit krásu tohoto místa můžete jenom osobně, protože ani fotky, ani video Vám to tak dobře nepředstaví! Když se projdete okolními ulicemi, posadíte se na zahradě nebo se na chvíli zastavíte na balkoně a budete vnímat tu skvělou energii, tak věřím tomu, že už nebudete chtít odejít!

Takže jestli nechcete, aby Vám tahle skvělá příležitost utekla, stačí prostě zavolat domluvit si termín prohlídky. ;-)
A pokud Vás zajímají technické podrobnosti domu, prostě napište a já Vám pošlu vše, co se sem nevešlo. :-)

V případě velkého zájmu si majitelé vyhrazují právo prodat dům pro ně nejzajímavějšímu kupci.

PENB se u těchto starých domů podle zákona nezpracovává.

Praha 6, Střešovice, Klidná 288/288
Další nemovitost

Máte zájem o podobnou nemovitost?

*
*
*
*
*
fname: phone: email: fullname: lname:
Frolík
Robert Frolík privátní realitní makléř +420 608 022 369