Můj blog To zvládnu sám!

To zvládnu sám!

Robert Frolík, 1.1.2017

To zvládnu sám!
Myslíte?


Možná ano, možná je lepší si na to pozvat odborníka! Budeme se opět bavit o nemovitostech. Typické pro český národ je, že jsme všemožní kutilové a „odborníci“ na ledacos! Stačí se přeci poradit s kamarádem, pobavit v hospodě nebo si přečíst návod na internetu! A hned víme, jak se to dělá! To přeci nemůže být tak těžké, to zvládnu taky! Spoustu věcí skutečně zvládneme sami, ale ruku na srdce – svoje drahé auto nebo nóbl televizi si také neopravujete sami! Raději jdete za oborníkem, necháte ho dělat jeho práci, nekecáte mu do ní a zaplatíte, co si řekne. A ještě mu poděkujete, že to za Vás udělal! Je to tak?

A proč tedy tolik lidí fušuje do řemesla realitním makléřům? Považujete práci makléře za natolik jednoduchou a neodbornou, že jí zvládne každý? No, to je obrovský a hojně rošířený mýtus! Práci makléře sice stále může dělat každý, bohužel - nejsou na to ty správné zákony a stačí splnit tři základní kritéria: 18 let věku, čistý trestní restřík a 1.000 Kč za živnostenský list. Už jen to dává spoustě lidem pocit, že práce makléře je jednoduchá a tudíž jí zvládne každý! Nezvládne! I mezi makléři je mnoho lidí, kteří tuto profesi na chvíli zkusí a zjistí, že na to nemají a brzy zase v této profesi skončí. Ono je totiž náročné se vše potřebné naučit, sledovat trh, jednat s lidmi (být napůl i psycholog), znát všechny zákony (být napůl i právník), dobře nemovitost naaranžovat a nafotit / natočit (být napůl i profi fotograf a designér), umět posoudit technický stav nemovitosti (být napůl i stavař, statik, inženýr, architekt), vhodně nemovitost prezentovat (být napůl i reklamní textař, marketér) … Mám pokračovat?

K tomu všemu si přičtěte čas, který strávíte studiem a hledáním informací, jak to nejlépe udělat, jak se nenechat někým napálit a připravit o nemovitost, o peníze nebo nedejbože o obojí, čas, který strávíte na prohlídkách, jednáním se zájemci, nervy, které jsou s tím spojené, utracené peníze za všechny možné poplatky, právníky, smlouvy, katastr a další. Nechtěli byste raději tento čas a peníze věnovat vlastní rodině, práci a to vše bez zbytečných nervů?

Stále si myslíte, že to zvládnete sami, navíc, když takovou věc obvykle děláte jednou, dvakrát za život? Asi ne, že?! Najměte si na to raději toho správného odborníka!
 

---------------------

Jaké téma Vás zajímá? O čem byste si chtěli přečíst?
Napište mi, zpracuji pro Vás další článek.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!

Novinky a informace o mě, o realitách a o realitním trhu najdete také na mém Facebookovém profilu.