Můj blog Pronajmout garsonku? Brknačka! … A nebo taky ne! :-(

Pronajmout garsonku? Brknačka! … A nebo taky ne! :-(Robert Frolík, 5.3.2024
 

Zhruba v půlce ledna mi volal jeden z mých stálých klientů, že potřebuje pronajmout garsonku. Většina lidí by (správně česky) řekla: „Easy!“.

Pronajmout garsonku je přeci hračka, ne?! O malé, tedy levné byty, je při dnešních drahých cenách rvačka, takže to bude hned hotové!

Jenže není vždy všechno tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát!

Garsonka byla ve stavu k totální rekonstrukci, navíc bez kuchyňky a s pár kusy starého nábytku. Prostě za cca 50 let se v bytě nic neudělalo, maximálně se párkrát vymalovalo. Majitel tam před pronájmem nechtěl nic vylepšovat, protože jeho plán je cca za 3 roky si garsonku připojit ke svému bytu, pak jí celou přestavět a zrekonstruovat pro své potřeby. Byt byl sice v pěkném domě, hned u metra, ale jeho stav rozhodně neodpovídal současným trendům.

Každopádně rozkaz zněl jasně: dvě dávky! :-D

Tedy … najít „ideálního“ nájemce. Takového, který se bude zamlouvat majiteli, bude akceptovat stav garsonky, nebude mu vadit pronájem jen na 3 roky a byt si zabydlí a zútulní na své náklady.

Cenu jsme dali adekvátní stavu bytu a já jsem se pustil do práce. A řeknu Vám, byla to fuška! Už jen vyfiltrovat ty „lepší“ zájemce nebyl žádný med! Asi si dovedete sami představit, kdo všechno se na takový byt ozve. A to, co jsem si přečetl za komentáře a nadávky na Facebooku, to raději ani nechtějte slyšet!

59 prohlídek!! Ano, během měsíce a půl se na prohlídku objednalo 59 zájemců, než jsem konečně našel toho „ideálního“. A to už byli jen ti, kteří prošli úvodním sítem kritérií majitele. Z těch 59 lidí, kteří si domluvili termíny prohlídek a skoro všichni předem hlásili, jak mají velký zájem, že to berou okamžitě, klidně i bez prohlídky, skutečně přišlo tak polovina! Zbylí objednaní se ani neobtěžovali napsat smsku, že si to rozmysleli.

Po prohlídce bytu se spousta zájemců už neozvala. Ti, co po prohlídce něco napsali, většinou kvitovali, že dům je pěkný, cena dobrá, ale byt se jim z různých důvodů nelíbí ... jiní se zas nelíbili majiteli. No, každý má přeci právo si vybrat! Zájemce i majitel. Nebo ne? 

Nakonec se povedlo! V bytě bydlí nájemci, kteří jsou rádi, že si konečně polepšili a majitel je spokojený, že má nájemce podle svého gusta.

Co se týče času, energie a peněz, musím říct, že na tomto obchodu jsem nic nezískal. Naopak jsem dost prodělal! A to se všude tvrdí, jak makléři hrabou miliony za nic!

Ne, to si nestěžuji! Je to prostě moje práce. A ta je pokaždé jiná. Někdy lehčí, jindy těžší.

Jen jsem Vám chtěl uvést příklad, jak to někdy může vypadat. A že mít vlastního makléře se opravdu vyplatí! Ty desítky hodin, které byste s tím strávili a těch nervů, co by Vás to stálo …! Teď si představte, že byste to měli dělat v tom extrémním fofru, ve kterém dnes všichni žijeme!

Na rovinu, ani já už takový případ dělat nechci! :-) To budu raději prodávat Pražský hrad! 
Bude to míň lítání, za větší odměnu a hlavně … bude to mnohem elegantnější obchod!

A když to nebude Pražský hrad, tak alespoň prodej nějakého pěkného bytu!

Ostatně, nechystáte se nějaký byt prodat? Blíží se jaro a to je nejlepší doba! Ceny bytů opět rostou, úroky hypoték pomalu klesají, takže roste i počet zájemců a na jaře získáte tu nejlepší prodejní cenu!

Jak je to možné? To už Vám povím osobně! 

Mějte se krásně a ... zpomalte! ;-)---------------------


Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
Chcete-li mě vidět "skoro naživo", mrkněte na můj Youtube kanál.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, InstagramuLinkedinuTikToku a nově i na Pinterestu.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!