Můj blog Bydlení v Praze je drahé, lidé se opět stěhují mimo Prahu

bydlení v Praze je drahé, lidé se opět stěhují mimo Prahu ​

Robert Frolík, 1.11.2017

Levné hypotéky (a díky nim vysoká poptávka, hlavně po bytech) způsobily v posledních dvou letech extrémní růst cen nemovitostí. Lidé kupovali byty pro sebe, na investici, na důchod, k následnému pronájmu přes Airbnb a pod.. Developeři nestíhali stavět, na takovou situaci nebyli připraveni. Ostatní zájemci, kteří původně chtěli byty kupovat, si raději brali pronájmy, tím pádem vznikla zvýšená poptávka i po pronájmech, počet volných bytů k pronájmu klesl a zvýšily se i ceny pronájmů.

Pro spoustu zájemců se stalo bydlení v Praze nedostupné, ať už se jedná o koupi nebo o pronájem. Takže volí okrajové části Prahy nebo přilehlé obce a menší města v okolí. Částečně se vrací „trend“ bydlení v satelitech kolem Prahy, takzvané „předměstí“, nově se objevuje i pojem „mezipředměstí“, což není ani ve městě, ani před ním! :-) Připomíná mi to pohádku Koloběžka první – přijet / nepřijet, oblečená / neoblečená a přinést dar / nedar.

Prostě se mnoho lidí opět stěhuje mimo Prahu, aby opět zjistili, že stejně musí (nebo chtějí) do Prahy denně dojíždět a aby se za pár let stejně do Prahy vraceli! Vzniknou opět nové problémy v dopravě, chybějící infrastruktuře, nedostatečně kapacitních vesnických školkách atd. Historie se už po několikáté opakuje!

---------------------

Jaké téma Vás zajímá? O čem byste si chtěli přečíst?
Napište mi, zpracuji pro Vás další článek.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!

Novinky a informace o mě, o realitách a o realitním trhu najdete také na mém Facebookovém profilu.