Můj blog I makléř je jenom člověk!

makléřskej deníčekRobert Frolík, 20.5.2021
 

Tak jsem dnes seděl v advokátní kanceláři a podepisoval s klienty jeden prodej domu, na kterém jsem pracoval ¾ roku. Nebyl to žádný extra složitý případ, až na to, že kupující kombinoval různé úvěry, refinancování jedné stávající hypotéky + prakticky novou hypotéku a k tomu spotřebitelský úvěr. Do toho se čekalo na přelom roku, aby si uzavřel firemní účetnictví. Takže se to všechno natáhlo.

Často na internetu vidím příspěvky různých makléřů, jak se předhánějí v tom, kdo prodal za měsíc víc nemovitostí, kdo co prodal dráž, než si s klientem nasmlouval, kdo co prodal rychleji a kolik nových věcí zároveň připravuje do nabídky. Přijde mi to jako krysí závod, který vidím všude jinde, ve všech oblastech. Každý měsíc o kousek rychleji, o kousek víc a kousek dřív.

Sakra lidi, spíte vůbec někdy?? Tohle je tak cesta být o kousek dřív leda v rakvi! Protože tímhle tempem se všichni uštveme k smrti. Vidím to všude okolo sebe. Ty vyčerpané lidi, co pořád někam pospíchají. Ano, také jsem býval mladší a zvládl toho víc. A toužil jsem mít víc peněz, větší firmu, větší auto. Ale jak říká můj dobrý kamarád: „víc chleba nesežereš!“.

Žijeme si v poměrně značném blahobytu. Alespoň tady v Praze. A pořád je nám to málo. Pořád chceme víc a víc. Protože pořád nejsme spokojeni se svými životy. Já už jsem si před pár lety řekl, že zmírním. A budu dělat jen tolik, kolik zvládnu. Protože když toho člověk dělá moc najednou, začne dělat chyby, je pořád ve stresu, odrazí se to na jeho zdraví i psychice. A bude to mimo jiné mít i velký dopad na jeho práci.

Protože většinou dělám s celoživotními majetky lidí, není tu prostor na chybu. OK, i makléř je jenom člověk a každý člověk může někdy udělat chybu. Protože nikdo není robot, nikdo není dokonalý ani neomylný. A tak dělám méně, abych měl více prostoru se soustředit na práci a na obchod. A i proto, že už dávno jsem si uvědomil, že prostě „víc chleba nesežeru“. A taky se chci občas zastavit a podívat se kolem sebe, jak je na tom světě krásně!

Zkusili jste to někdy v poslední době? Třeba zadívat se na duhu. Nebo pozorovat hru světla a stínů v korunách stromů. Pokochat se přírodou, jak se všude kolem nás probouzí. Usmát se na cizího člověka … Zkuste to, je to fajn pocit! ;-)


---------------------

Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc, makléřský deníček budu psát asi častěji. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, Instagramu nebo Linkedin.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!