Můj blog Jaro je nejlepší doba na prodej!

Jaro je nejlepší čas na prodej nemovitosti!Robert Frolík, 11.5.2022
 

Ano, jaro je nejlepší doba na prodej bytu, domu, pozemku, ale i chaty nebo chalupy! Takže jestli o nějakém prodeji Vy (nebo někdo z Vašeho okolí) uvažujete, doporučuji to dlouho neodkládat! 

A proč právě jaro? Protože jarní období vždy přináší optimismus, dobrou náladu, příjemné pocity, eufórii z tepla a sluníčka a radost, že to ošklivé depresivní zimní období je už za námi. Všechno kvete, voní, slunce se na nás směje, všude je plno zeleně a prostě je najednou zas na tom světě krásně! A krásně v tuhle dobu vypadá každá nemovitost! Tedy rozhodně lépe, než na podzim nebo v zimě!

Prodej je hodně i o emocích, smyslech a podprahovém vnímání. Většina lidí si to neuvědomuje, ale svojí vysněnou nemovitost si nevybíráme jen rozumem. Jinak na nás totiž působí jedna a tatáž nemovitost (a je jedno, jestli je to byt, dům nebo pozemek) v teplé a slunné polovině roku a jinak v té studené, tmavé, někdy až depresivní. 

Tomu pak odpovídá i subjektivní vnímání hodnoty nemovitosti. Když bych Vám ukázal úplně stejný byt nebo dům na prodej v zimě a na jaře, tak v zimě byste byli ochotni dát za něj mnohem méně peněz, než na jaře nebo v létě! Divíte se? Je to prosté, ale je to tak! A je to léty ověřený fakt. 

Představte si, že jako kupec přijdete na prohlídku bytu nebo domu na prodej právě v zimě. Všude je nevlídno, brzy tma, fouká, prší nebo sněží, jste zmrzlí, nevrlí z práce nebo z MHD, konečně jste se dostali na místo určení a vlastně už ani nemáte na prohlídku moc náladu. Okolní prostředí je všední a nudné, byt nebo dům, na který se jdete podívat, je takový obyčejný. Nedejbože, když není na prohlídky pořádně připravený (uklizeno, vyvětráno, zatopeno). Tak si to rychle prohlédnete a honem domů do tepla! A když zvážíte prodejní cenu, řeknete si, že to zas tak dobrá koupě vlastně není!

No, a dejme si ten samý prodej na jaře. Už od rána svítí sluníčko, je brzy a dlouho světlo, všude to kvete, voní, ptáci zpívají, lidé se na ulici dokonce občas i usmívají a i Vy máte díky tomu celý den dobrou náladu. Na prohlídku se těšíte. Přijdete na místo a už před domem si říkáte, jak by bylo hezké tady bydlet! Všude je to zelené, kvetoucí, vonící … Dobře připravený byt nebo dům Vám to všechno už jen potvrdí. A cena? Ani o ní moc nepřemýšlíte, protože je prostě dobrá. A to jste si ani nevšimli, že je (i o několik statisíců) vyšší!

A to je přeci to, co každý prodávající chce? Prodat dobře a ne pod cenou! Takže když prodat, tak nejlépe na jaře! A je skoro jedno, jaké jsou úroky hypoték, jestli je na Ukrajině válka, nebo kolik zrovna stojí benzín. Protože ten jarní optimismus to všechno přebije!

No a když nestihnete nebo nemůžete prodat na jaře, dá se to udělat dobře i po zbytek roku. Každý schopný makléř totiž ví, jak to v daném období uchopit, jak nemovitost před prodejem načančat, na co se připravit, co v prezentaci zdůraznit, jaké přednosti vypíchnout a na jakou cílovou skupinu se zaměřit. A nebo myslíte, že ne? Já tedy určitě ano! :-)


---------------------

Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
Chcete-li mě vidět "skoro naživo", mrkněte na můj VLOG.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc, makléřský deníček budu psát asi častěji. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, Instagramu nebo Linkedin.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!