Můj blog Kdo není na sreality.cz jako by nebyl!

Kdo není na sreality.cz jako by nebyl ​

Robert Frolík, 1.6.2017

"Kdo není na sreality.cz jako by nebyl!" Jeden z hojně rozšířených mýtů v nemovitostech
. A bohužel tomu věří většina makléřů i majitelů. A nezlobte se na mě, je to pěkný nesmysl!

Jak vůbec vznikl? Seznam.cz, který provozuje portál sreality.cz, byl v Čechách jeden z prvních vyhledávačů. Tím, že zde byl dlouhou dobu prakticky jediný, se brzy dostal tak daleko před ostatní, že mohl těžit ze své pozice. Většina makléřů na sreality.cz začala inzerovat své zakázky a naučila tam chodit i zájemce. Díky tomu se portál sreality.cz stal jedním z nejsledovanějších. A také toho začal řádně zneužívat! Přišlo arogantní jenání, první, druhé, třetí nekolikanásobné zdražování služeb, většinou bez předchozího varování, omlouvalo se to tím, že „zkvalitníme naše služby“ nebo že „zamezíme duplicitě inzerátů“ eventuelně, že „odfiltrujeme podvodné inzeráty“. Většinou se nestalo ani jedno. Maximálně trochu vylepšený design. Na rozzlobené reakce stovek realitních kanceláří bylo ze strany Seznamu většinou odpovězeno tak, že „přeci tu být nemusíte, máme dostatek jiných!“ A také „my dobře víme, že nás potřebujete!“ Arogance z jejich jednání přímo čišela!

Jenže opak je pravdou! Sreality.cz, potažmo Seznam.cz potřebuje nás makléře! Protože díky našim nemovitostem, které tam vystavujeme, přivádíme na sreality.cz, potažmo Seznam.cz mraky lidí, takže my makléři zajišťujeme podstanou část návštěvnosti Seznamu!

Bohužel i přes opakované prohlášení, že většina makléřů a realitních kanceláří na základě arogantního jednání Seznamu z sreality.cz odejde, se tak nikdy nestalo! A proč? Ze strachu! Ze strachu z toho, co by se stalo, kdybych na tam neinzeroval? Co když jinde nenajdou zájemci mé nemovitosti? Co když se o mě jinak majitelé nemovitostí nedozvědí?

Ale dozvědí! Ale najdou! Je moho jiných internetových portálů a dalších způsobů, jak o sobě a svých nemovitostech dát vědět! A často jsou ty ostatní způsoby mnohem efektivnější! Jenže lidé se obecně bojí změny! A tak dál trpí svévoli sreality.cz, platí za předražené služby, snášejí jejich arogantní jednání a remcají na ně večer u piva! Jak typicky české! :-)
 

---------------------

Jaké téma Vás zajímá? O čem byste si chtěli přečíst?
Napište mi, zpracuji pro Vás další článek.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!

Novinky a informace o mě, o realitách a o realitním trhu najdete také na mém Facebookovém profilu.