Můj blog Proč nemá smysl nabízet nemovitosti bez realitky

 

Proč nemá smysl nabízet nemovitosti bez realitky

Protože se Vám stejně po první minutě od vydání inzerátu začnou ozývat samí realitní makléři! Spoustu makléřů a hlavně velkých realitek mají software, který sleduje drtivou většinou portálů, na kterých inzerují přímý majitelé a ihned po vydání inzerátu asistentky nebo přímo makléři tyto inzeráty obvolávají a obesílají mailem. A v drtivé většině i ignorují přání inzerenta, aby ho žádný makléř nebo RK nekontaktovala. Nepomůže ani skrýt telefonní číslo nebo mail, alespoň pošlou vzkaz, který stejně do Vašeho mailu systém doručí. A všichni Vám budou slibovat: my jsme největší, nejrychlejší, nejzkušenější, máme nejvíc poboček na světě, prodáme Vám to nejdráž, u nás nic neplatíte, máme okamžitě 30 zájemců … Většinou ani jedno z toho není pravda. Jen se snaží získat další nemovitost do nabídky, kterou pak prostě plácnou na internet a čekají, až se jim někdo ozve.

Já tomuto způsobu říkám „vyhnívací systém“. Čím více nemovitostí je současně v nabídce, tím je větší šance, že se něco prodá. A když se neprodá tahle, prodá se jiná. A když se nedaří prodat, ono se to časem nějak zlevní. A když se nezlevní, nabereme jiné. Alespoň to bude vypadat, že jsme velká realitka a tím, že máme spoustu nemovitostí naráz, že jsme i schopná realitka! Jenže počet nemovitostí rozhodně není měřítkem kvality realitní kanceláře nebo makléře! Mnohdy se na to stačí podívat opačně! Máte tolik nemovitostí současně v nabídce? To asi zas tak dobří nejste? Protože kdybyste byli, už je dávno spoustu z nich prodaných nebo pronajatých!

Díky tomuto „nahánění“ soukromých inzerátů, „vyhnívacímu systému“ a spoustě jiným nešvarům mají makléři obecně špatnou pověst. A trpí tím i majitel! Nejen, že je za prvních 15 minut od vydání svého inzerátu znechucen stovkami telefonátů a mailů od realitek, ale nemá už ani nervy, aby v nabízení své nemovitosti pokračoval! Takže buď ji z inzerce smaže a tím jí vůbec neprodá nebo nepronajme nebo rezignuje a začne podléhat nátlaku makléřů, většinou se slovy: „OK, dejte si to do své nabídky, popis a cenu nemovitosti si opište z mého inzerátu, fotky si stahněte. Provizi si samozřejmě přidejte k mojí ceně, já jsem si Vás neobjednal, takže Vám logicky nic platit nebudu!

Přímí zájemci se většinou ozývají později, protože nemohou z různých důvodů ihned na inzerci reagovat. Většinou proto, že někde pracují a na internet se podívají až večer doma. Jenže to už je majitel dávno otráven telefonáty a maily od zástupu makléřů, takže nemá chuť mluvit naprosto s nikým!

Mezi přímými zájemci ale může být i spoustu tipařů (vyhlédnou si Váš by a později ho vykradou), podvodníků, kteří Vás připraví o peníze a jiných podobných "živlů". Jako zájemci o nemovitost "bez realitky" se často majiteli nedovoláte, protože má skrytý kontakt a na zprávu přes formulář nikdo neodpovídá. Není totiž vyjímkou, že nemovitost je dávno prodaná nebo pronajatá a majitel se už ani neobtěžoval jí z inzerce smazat.
 

---------------------

Jaké téma Vás zajímá? O čem byste si chtěli přečíst?
Napište mi, zpracuji pro Vás další článek.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!

Novinky a informace o mě, o realitách a o realitním trhu najdete také na mém Facebookovém profilu.