Můj blog Koupím byt v této lokalitě

Koupím byt v této lokalitě ​

Robert Frolík, 2.4.2017

"Koupím byt v této lokalitě"
Nejčastější text reklamního letáku
ve Vaší schránce! A nejčastěji je za tím nějaký makléř nebo realitka! Zkuste si na ta čísla zavolat. Na čísla z letáků „Mladá rodina koupí ...“ nebo „Lékař hledá v tomto domě“ nebo prostě jen „Koupím byt v této lokalitě“ a podobně.

Proč se to děje? Proč je tolik podobných letáků? Proč jsou anonymní, bez uvedení realitky nebo makléře?

Tak za prvé – makléřů je na trhu obrovské množství – to znamená, že je obrovská konkurence. A ti začínající nebo méně schopní, kteří ještě nemají svou stálou klientelu nebo dobrou pověst, ev. vůbec nějakou pověst, vždy začínají tímto způsobem. Případně voláním na telefonní čísla ze soukromých inzercí.     

Za druhé – makléři obecně nemají dobrou pověst a odhaduje se, že stále cca 50% obchodů se majitelé snaží udělat bez makléřů. Úmyslně píši, že „se snaží“. Často to totiž nějakou dobu všelijak zkoušejí sami a když zjistí, že jim to moc nejde, teprve pak vyhledají makléře. No a spousta makléřů se je snaží takto „nahnat“.

Za třetí – samy realitky své makléře k tomuto kroku často nutí, aby měli v portfoliu co nejvíce nabídky. Protože čím více máme nemovitostí, tím je větší šance, že se něco prodá, bez ohledu na to, co to je, v jakém stavu, kde atd.

Za čtvrté – spousta makléřů si myslí, že český člověk se dá lehce oblbnout a že když už na to číslo zavolá, nějak ho přesvědčí, aby to dal do nabídky právě jim. Klasické vychvalování: my jsme největší, nejrychlejší, máme nejvíc poboček na světě, prodáme Vám to nejdráž, u nás nic neplatíte, máme okamžitě 30 zájemců … Většinou ani jedno z toho není pravda. Jen se snaží získat další nemovitost do nabídky, kterou pak prostě plácnou na internet a čekají, až se jim někdo ozve. A často čeká i majitel. Často se totiž neozve ani zájemce ani makléř. A když po roce ticha najednou makléř majiteli zavolá, jestli je ještě jeho nemovitost na prodej a jestli cena, kterou řekl před rokem, stále platí, hrozně se diví, když mu majitel řekne, že nemovitost už je dávno prodaná!

Nešlo by to ale celé dělat elegantněji?

Zavolejte mi, potkáme se a já Vám o tom povím víc!

---------------------

Jaké téma Vás zajímá? O čem byste si chtěli přečíst?
Napište mi, zpracuji pro Vás další článek.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!

Novinky a informace o mě, o realitách a o realitním trhu najdete také na mém Facebookovém profilu.