Můj blog Kdo se bojí, nesmí na Facebook!

makléřskej deníčekRobert Frolík, 1.8.2023
 

„Musíš bejt na fejsbůku!“ říkali kolegové makléři, kterým obchod už před mnoha lety slušně šlapal a kteří využívali kromě jiného sociální sítě. „A taky na jůtubu a na insta!“.

A já jim na to vždycky odpovídal: „Nemusím a nebudu! Nevidím k tomu jediný důvod! Speciálně FB je pro mě žumpa nesmyslů a totální ztráta času! A musím jako proč? Protože je tam každý?!“ 

Tak jsem ještě nějaký čas odolával nátlakům ze všech stran, až jsem si jednoho dne řekl, že to tedy zkusím. Když už je to takové terno a když se tam dají vydělat ty miliony!

„Abyste si zaregistroval firemní stránku, musíte mít nejdříve osobní profil.“ psal mi Facebook. No super! Tak to budu mít místo jednoho FB hned dva! „A aby Vaše příspěvky měly dosah, je potřeba je promovat!“ Přeloženo do češtiny: Za všechno si zaplaťte!

Je to už pár let, co na FB (a jiných sítích) jsem a je znát ty obrovské rozdíly! Insta je v podstatě o tom, že lidi se moc nevyjadřují a maximálně dají k příspěvku srdíčko jako lajk. To samé Youtube a Pinterest. Linkedin je celkem poklidná síť kultivovaných lidí, co umí komunikovat, a to i na úrovni. Tiktok, to už je síť trochu jiného druhu, kde každý hrne samé pitomosti, jen aby měl sledovanost. A čím větší pitomost, tím více lajků!

A Facebook? To je panečku něco! Tam to jede! Tam je každý mistr světa, každý všechno ví a umí, každý u všeho byl a od všeho má klíče, každý má na všechno názor a nebojí se ho použít a každý má potřebu se ke všemu vyjadřovat! 

A to se pak dozvíte věci! Že makléři za všechno můžou ... že jsme jen podvodníci, zloději a amatéři … že kvůli nám je všechno tak drahé ... a že jestli si myslím, že ta bábovka, co jsem jí naaranžoval v rámci stagingu na kuchyňskou linku, byt prodá, tak jsem teda na omylu, protože jiný makléř přede mnou ten byt už rok neúspěšně nabízel a za mnohem nižší cenu! 

A ty tuny ostatního, mnohem smradlavějšího hnoje, se mi sem ani nechce citovat!

Mimochodem, ta bábovka zdražila byt oproti předchozímu makléři během 3 dní o 600.000 Kč a to už byla pěkně tvrdá, protože tou dobou měla ledacos za sebou!

Samozřejmě, že za to nemůže jen ta bábovka! Dnes už se to nestydím říkat, že je to dobrá práce makléře! Moje dobrá práce a dobrá práce mého týmu! A nestydím se ani veřejně říkat, že jsem realitní makléř! I přes to všechno, co si s sebou tahle profese nese za nálepky a jak je (více než 30 let po revoluci) stále ještě vnímána širokou veřejností.

Jsem pyšný na to, že jsem realitní makléř! Protože je to parádní, pestrá práce, kde se člověk nenudí a když je poctivý a slušný, potkává jen samé fajn lidi, se kterými je vždy radost se vidět! Takže se nebojím veřejně ukázat svůj obličej a připojit k němu své jméno. Protože mám za sebou výsledky! A protože moje jméno něco znamená! Možná i proto budu letos pravděpodobně opět „Realiťák roku“ pro Prahu 6.

A to, že část naší práce se chtě nechtě odehrává na sociálních sítích, to je prostě věc, která k tomu patří. Jak říká klasik: „Pokrok nezastavíš!“ Ale je FB a ostatní „moderní vymoženosti“ téhle doby skutečně pokrok?

No nic, jdu vymyslet zase nějakou blbost, kterou naštvu spoustu lidí, rozpoutám diskuze o záležitostech, které s tím absolutně nesouvisí a přečtu si názory na věci, o kterých jsem si myslel, že ani neexistují. Čeká mě totiž další prodej bytu a ten samozřejmě půjde mimo jiné i na FB.

Takže jestli Vás zajímá, co právě kuchtím, mrkněte nejprve na můj web, protože tam najdete veškeré novinky vždy jako první! 
A nebo mě sledujte na některé výše citované sociální síti. A třeba mi tam i něco napište. Tedy jestli se nebojíte! ;-)
---------------------

 


Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
Chcete-li mě vidět "skoro naživo", mrkněte na můj VLOG.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, InstagramuLinkedinuTikToku a nově i na Pinterestu.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!