Můj blog Máte moc pěkná videa!

Máte moc pěkná videa!Robert Frolík, 24.8.2023
 

„A mimo jiné ... máte moc pěkná videa!“ komentoval před pár dni jeden klient prezentace mých nemovitostí.

No, já bych tam vždycky ještě našel velký prostor ke zlepšení, ale musím uznat, že od té doby, co jsem s nimi začal, jsem udělal značný pokrok! A to i díky skvělému kameramanovi, střihači, režisérovi a hudebnímu producentovi v jednom. Nebýt jeho a spousty dalších lidí, kteří se na přípravě mých nemovitostí podílejí (profi fotograf, stagerky, řemeslníci, holky z úklidu atd atd.), rozhodně by ta videa nebyla tak pěkná!

Však posuďte sami! Když přeskočím éru videoprohlídek, které jsem si dělal sám, jen z rozpohybovaných fotek, tak TOHLE je jedno z mých prvních videí, kde jsem si i osobně zahrál. Musím říct, že ta příprava mi dala celkem zabrat a když už se mi ten záběr asi na desátý pokus povedl, rozhodl majitel domu, že si musím dát pauzu! :-) No, jen se POBAVTE.

A protože jsem tak trochu (tedy hodně) perfekcionalista, tak jsem postupně vyzkoušel všechno možné, až jsem si našel skvělého videoparťáka Matěje Kadlece, se kterým nám to natáčení jde jak po másle! 

Tady se můžete podívat na výsledky (poslední tři prodeje, které jsem letos zrealizoval): byt na Petřinách, dům na Ořechovce a byt v Dejvicích

Musím říct, že i přes úvodní rozpaky, které jsem kdysi měl (sám sebe jsem totiž nikdy nepovažoval za „televizní hvězdu“), mě to dnes vážně baví! Občas si ve videoprohlídkách zahraje i moje milovaná dcera a já si dnes už nedovedu představit prodej nemovitosti bez videa!

Ostatně nesmím zapomenout ani na skvělé fotky a super 3D půdorysy od Martina Cozla! Mrkněte třeba SEMProtože i „obyčejný“ byt se dá prezentovat pěkně! 

A co potom byty před rekonstrukcí?! Tohle jsme před pár lety dokázali s kompletně vybydleným bytem. Na přípravě toho bytu jsme si fakt mákli! Tenkrát ještě s Mirkou Došlou. Dnes mi homestagerka Šárka Chrdlová zdatně pomáhá vykrášlit každou nemovitost (nejen) na prodej.

To se to pak prodává jedna báseň! A takové ty řeči, že ceny klesají, že o velké byty není zájem, že lidé nekupují …

Na byt na Petřinách jsem měl během 3 dní 5 vážných zájemců a cenu jsem (oproti minulému makléři, který byt neúspěšně rok prodával) zvýšil v soutěži o 600.000 Kč. Domem na Ořechovce prošlo během 14ti dní více než 30 zájemců a i o něj nakonec 12 z nich soutěžilo, takže cena se oproti původní nabídce zvedla skoro o 3 miliony. Stejně tak byt v Dejvicích jsem v době, kdy tato velikost bytů byla podle médií „totálně neprodejná“ vysoutěžil během 14ti dní o cca 1,5 milionu.

Ale abych se tu přehnaně nechvástal … Měsíc před tím jsem obdobně velký byt prodal (sice během 2 měsíců od spuštění nabídky), ale se slevou cca 2 miliony. Bylo to na letos na jaře, v době, kdy na obdobné byty chodil tak 1 zájemce týdně a o některé dokonce nikdo nezavadil třeba půl roku. Takže v kombinaci špatné doby, velmi nízké poptávky a požadavku majitelky na vysokou cenu a rychlý prodej, se podařil malý zázrak! A to jen díky skvělé přípravě a promyšlené propagaci!

S propagací mi nově pomáhá i marketingový guru David Stašek. Placené reklamy na FB a Insta jsou dnes už doslova nutností.

Říkám to už dávno, že správně nastavená prodejní cena, důkladná příprava a perfektní propagace je klíčová! A když k tomu přidáte zdatného finančního poradce Ondru Veselého a spolehlivou advokátku JUDr. Vosátkovou z AK Bedrna, která zabezpečí veškeré smlouvy a transfery peněz, šlape to všechno jak švýcarské hodinky!

Tímto bych rád poděkoval všem, co se mnou spolupracují, protože bez nich by takové pochvalné komentáře rozhodně nevznikly!

… A co Vy? Jak se Vám líbí moje práce? Nebo jste si všimli nějakých nedostatků? Nebojte se mi je napsat! Protože i za oprávněnou kritiku Vám poděkuji! Je to pro mě vzácný podnět k zamyšlení. Protože nikdo není dokonalý a vždycky je co zlepšovat!

No, a jestli jste nic nenašli, tak mi prostě jenom napište, jak se máte a jak jde život. Protože s mnohými z vás jsem se už delší dobu neviděl a tohle je způsob, jak v téhle uštvané době vzájemně neztratit kontakt!

Mějte se krásně a užijte si zbytek léta! ;-)
---------------------

 


Další moje články na různá realitní témata najdete na mém BLOGu.
Chcete-li mě vidět "skoro naživo", mrkněte na můj VLOG.
A jestli si chcete počíst víc, napsal jsem i E-book.

Zajímá Vás nějaké realitní téma? Chcete zodpovědět právě Vaše otázky? Napište mi!
Články do blogu píšu každý měsíc. No a ten příští příspěvěk může být zrovna na to Vaše téma! ;-)

Můžete mě sledovat i na mém Facebookovém profiluYoutube, InstagramuLinkedinuTikToku a nově i na Pinterestu.

Líbí se Vám moje články a chcete je pravidelně odebírat?
Napište mi, budu Vám je cca 1x měsíčně posílat zdarma!